.
I tu też zaczyna się nasza przygoda , ja jestem maniaczką DIY oraz personalizacji wszystkiego co się da ;) Dlatego tez sama ozdoba swoje zeszyty z zewnątrz i jak to wynika z charakteru naszego Plannera ( Bullet Jurnal ) w środku.
Jeśli chodzi o Bullet Jurnal to dobrze utworzyć sobie jakiś klucz , który będzie wam konkretnie coś mówił , no i żeby był ozdobą dla waszego planowania. Ja jestem wzrokowcem, lubię ładne otoczenie, dlatego jeśli mój planner ładnie wygląda chętniej do niego zaglądam i chętniej go używam. Oto najważniejsze kryteria tworzenia swojego Bullet Jurnalu ( wedle mojego mniemania ;))
1. ZESZYT oraz inne narzędzia do tworzenia
Oczywiście możecie zamówić sobie specjalny notatnik do Bulle Jurnalingu :) - Leuchttrum 1917 , jednak jego cena wacha się miedzy 40 do 60 złotych w zależności jaką wielkość wybierzecie. Jedni mówią, że warto bo to jest coś co używasz codziennie przez dłuższy czas i jest ładne i dostosowane do tego, tak owszem używa się codziennie lub prawie codziennie , w sumie w zależności od tego jak planujesz swój czas, ale dla mnie to była jednak przesada. Kupuje dużo zeszytów, jestem papierniczym maniakiem - cóż poradzić. Do obecnego Planera używam zeszytu w delikatną niebieską linię, kupionego w PEPCO za 1,99 zł , ma dość cienkie kartki , ale jestem z niego zadowolona.
Jeśli chodzi o DŁUGOPISY to to są jedyne jakich używam.
CIENKOPISY
Oczywiście STABILO bo są najlepsze i żyją kilka dobrych lat, więc nie marnują się nawet leżąc nie używane przez jakiś czas, i nie wysychają tak szybko. U mnie to jest zestaw 20 kolorów + dokupione kilka sztuk których nie ma w standardzie, i zestaw 5ciu neonowych .
Mam tez kilka kolorów cienkopisów firmy FABER-CASTEL, jednak nie spisują się one tak idealnie jak STABILO no i kolory z zatyczki są zdecydowanie inne niż kolor tuszu :P
2. KLUCZ
Dużo do tłumaczenia nie ma , sami tworzymy sobie taką organizację oznaczenia jaka nam bardziej pasuje polecam pinteresta, tam znajdziecie mnóstwo inspiracji, nie tylko dotyczących klucza ;)
Mój prezentuje się tak, nie zawsze korzystam ze wszystkich oznaczeń, w sumie to jeszcze nie korzystała z połowy , ale dobrze je mieć na w razie czego ;)
3. CELE i WYZWANIA
One najczęściej lądują na początku Każdego miesiąca, wyznaczam sobie jakieś zadania do wykonania wtedy mam poczucie, że jestem bardziej produktywna. Teraz wyznaczam sobie cel, że będę co tydzień wrzucać posta zaczynając od tego, czyli od 21 czerwca w każdą środę , będzie coś do oblukania na blogu :) Mam nadzieję że was tym zainteresuje.
Na tym jednak nie koniec na pintereście szuakm sobie interesujących wyzwań i wpisuje je też w środku miesiąca i staram się żeby było ich kilka nie jedno.
Teraz podjewłam się wyzwania " 31 dni produktywności" do 1 czerwca , a od dziś wcielam też wyzwanie odmiany samej siebie.
4. PORADY
Zamieszczam je w zależności od potrzeby, w danym miejscu , które przypadnie mi do gustu.
Są to porady dotyczące żywienia, zdrowia i stylu życia.
5. POMYSŁY, PROJEKTY na dany miesiąc.
Czyli po prostu rzeczy które chciała bym zrobić danego miesiąca , na które mam materiały i zapotrzebowanie :D
6. ROZKŁAD TYGODNIA.
To najważniejsza część tego "plannera". Ja zazwyczaj zajmuje 2 strony na cały tydzień, ale to zależy od zapotrzebowania, czasem jest to od poniedziałku do niedzieli, czasem w środek tygodnia wkrada się jakis inny element który danego dnia mnie zainspirował.
7. INNE.
Są to listy zakupów czasem na dany miesiąc czasem na dany dzień.
Vision Boardy - takie jak te poniżej
8. OZDABIANIE
Tu to jest wasza inwencja twórcza dajcie się ponieść, wyrażajcie siebie, bo bullet jurnalimg to też sztuka, szalejcie z washi tejpami :P , obrazkami, naklejkami, rysunkami, cytatami, zdjęciami. Szalejcie i wyrażajcie swoje uczucia.
Mam nadzieję, że post was zmotywuje do organizacji swojego czasu :)
Macie szalejcie w tych inspiracjach Bullet Jurnal Inspirations